15. kapitola SM - 0%

V pasti - Plán přežití

21. ledna 2014 v 18:11 | Charbon |  Vámi vymyšlené téma
Dnes je tu tedy slibované téma a taky možnost zapojit vás do diskuze. Ještě jsem neudělala na knihu V pasti ani recenzi, ale snad se k tomu dostanu. Napadlo mě to nejspíš proto, že jsem tu knihu četla a taky díky Abigail, která mi dala téma Past. Docela náhoda... Tak, zde je můj plán přežití ;)
.....

Kdybych byla uvězněna ve škole, která je málem až po střechu zapadaná sněhem, napsala bych si seznam nebo plán, co musím/e udělat. Dejme tomu, že už bych tak nějak vycítila, že ve škole zůstaneme déle. Ale i když bych to nevěděla, měla bych se připravit na nejhorší.
Za prvé bych našla nějaké věci, které dodávají světlo a teplo. Svíčky dodávají oboje, i když teplo jen v malém množství. Baterky. Ty co svítí i ty, které budou k zapnutí svítilny potřeba. Pokud bychom potřebovali opravdu hodně tepla, udělala bych to asi stejně, jako v knize. Určili by jsme třídu, ve které založíme oheň a popřípadě i toalety...
I my máme to štěstí, že máme přímo ve škole jídelnu, takže bychom "pokradli" nějaké jídlo a dali ho k oknu, kde je chladno(také podle knihy). Snažili by jsme se sníst jídlo, které se nejdříve zkazí. Zamrzlé trubky vyřešili v knize taky dobře. Zkrátka necháme nad ohněm roztát sníh.
Věci na spaní, jako jsou deky a polštáře, bychom museli najít. Opravdu nevím, jestli by se u nás něco takového našlo. Polštář by stačil z kupky oblečení, nebo batoh a spacáky by mohly být na půdě. Pokud by se nenašly deky, museli by jsme se aspoň dobře obléci. Spali by jsme na zemi, nebo na dobře zajištěných židlích a stolech.
Aby jsme zjistili, jak jsou na tom ostatní, jaké je počasí a tak dále, našli by jsme rádio na baterky(jako v knize), ale pokud u nás žádné takové není, museli by jsme čekat na záchranu. Asi bych nezkoušela v takové zimě utéct. Scott to zvládl jen tak tak. Možná, kdyby jsme tam byli už delší dobu a ztráceli naději...
Nakonec ta zábavnější část. V knize se často nudili. Ze třídy naší paní učitelky bych vzala všechny časopisy ABC a jestli by byl můj mobil ještě nabitý, pouštěla bych hudbu. Přece jenom si myslím, že signál by byl taky vadný. Jestli ne, byli by jsme z toho venku. Zábavné by mohlo být i prohledávání školy, nebo tak něco. Sranda by byla i s takovou tou lidskou kostrou z přírodopisu.
Samozřejmě, že by jsme museli všechno zvažovat a nezapomenout na demokracii.

.....
Tak, tohle je můj plán přežití. Možná jsem něco vynechala, ale kdybych byla opravdu v jejich situaci, přemýšlela bych nad těmi plány mnohem déle. Asi si všimnete, že jsem hodně psala bychom a byli by jsme atd... Snad to tolik nevadí. Abigail děkuji za téma :)
.....
Co by jste dělali v takové situaci?
Jak by jste řešili spory mezi lidmi, se kterými by jste uvízli?
Snažil/a by ses uděla "pobyt" ve škole co nejpříjemnější? Jak?
Dreaming With Hollywood | ✝☾☯American Dream☯☾✝ | via Tumblr
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Abigail Abigail | 21. ledna 2014 v 19:36 | Reagovat

Nemáš zač... tohle by mě teda nenapadlo, samozřejmě po čase ano, ale hned na poprvé bych asi tak chladnou hlavu nezachovala... i když kdybych se vydýchala , tak možná ano... =)

2 Charbon Charbon | Web | 22. ledna 2014 v 12:58 | Reagovat

[1]: Tak to asi každý, zase do detailů jsem nezacházela, přece jenom to nebyla jednorázovka a vydýchávat by to musel asi každý ;) :)

3 Abigail Abigail | 23. ledna 2014 v 18:14 | Reagovat

[2]: přesně =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Jsem součástí: