15. kapitola SM - 0%

Recenze - Zahrada nesmrtelnosti 1: Past

17. srpna 2013 v 19:46 | Charbon |  Recenze
Originální název: The chemical garden 1: Wither
Autor/ka: Lauren DeStefano
Typ: Trilogie
Nakladatelství: Fortuna Teen(Fortuna Libri)
Počet stran: 368
Rok a měsíc vydání: 2012/5
Cena na bux.cz: 116,-
Anotace(bux): Co kdybyste se dozvěděli, kdy - na den přesně - zemřete?
Díky moderní vědě se každá lidská bytost stává tikající časovanou genetickou bombou. Bezohledné manipulace s genetickými informacemi způsobí, že muži se dožívají pouze dvaceti pěti let a ženy dokonce jen dvaceti. V této bezútěšné době jsou mladé dívky unášeny a nuceny žít v polygamním manželství, aby odvrátily hrozbu, že lidstvo vymře.
Tento osud čeká i šestnáctiletou Rein Elleryovou. Je unesena, aby se stala jednou z vyvolených nevěst a vstupuje do světa bohatství a privilegií. Přestože její manžel Linden k ní chová opravdové city, jediným cílem Rein je útěk - chce najít svého bratra-dvojče a vrátit se domů. Ale Rein se musí vypořádat s více problémy, než jak znovu získat svobodu. Lindenův excentrický otec je odhodlán najít protilátku na genetický virus, díky kterému mu hrozí ztráta syna, i když to znamená jít přes mrtvoly, aby prověřil své experimenty…


----------
Popis děje z mého pohledu: Rein je 16 let a žije v Manhattanu v Americe se svým bratrem Rowanem. Narodila se ve světě, kde se muži dožívají pouhých 25 let a ženy dokonce 20. S bratrem žijí v zabarikádovaném domě s krysami. Schovávají se před zloději a hlavně náhončími. Rowan, její dvojče, se Rein snaží chránit, protože jsou bez rodičů a žijí v kruém světě. Rodiče zahynuli při zničení laboratoře. Rowanovi se ale nepodaří Rein chránit. Když je Rein na cestě do nové práce, unesou ji náhončí. Vyberou ji a další dvě dívky. Krásnou 19-ti letou Jennu a mladičkou Cecily. V následujících dnech se mají vdávat za Lindena Ashbyho. Jeho poslední manželka Rose už podléhá mnohaletému prokletí, umírá ve svých 20 letech života. Byla to jeho první manželka, tedy ta hlavní. Po nějaké době se první maželkou stává Rein, která svou lásku předstírá, narozdíl u milého sluhy Gabriela...

Celkové hodnocení: 8/10 - Musím říct(napsat), že je to zase něco jiného, jiný příběh. Vlastně jsem se dozvěděla hodně o těhotenství i porodu, tedy u Cecily, které je myslím 13. Celkově mě kniha bavila a já se ani nenudila. U konce mě přepadl nepopsatelný pocit štěstí! Proč? No, přečti si knihu a zjistíš to. ;)

Hodnocení na bux.cz: 5/5 (9x hodnoceno)

Zajímavost: Hrozně se mi líbí věnování - Tatínkovi, který mi kdysi řekl: ,,Holčičko, jednoho dne dokážeš obrovské věci."

Na knihu je dokonce i trailer, tak si ho nezapomeňte pustit!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Carry* Carry* | Web | 17. srpna 2013 v 19:55 | Reagovat

super recenze. :)

2 Charbon Charbon | E-mail | Web | 18. srpna 2013 v 12:01 | Reagovat

[1]: Díky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Jsem součástí: